آیت‌الله سیستانی : شایسته‌سالاری و مقابله با فساد اولویت دولت عراق باشد ۲۴ / ۰۴ / ۱۳۹۶توصیه‌های پساداعش آیت‌الله سیستانی
شایسته‌سالاری و مقابله با فساد اولویت دولت عراق باشد
     ۲۴ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫آیت‌الله سیستانی‬‎

نماینده آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» در کربلا توصیه‌های مرجعیت درباره روند سیاسی پس از داعش در عراق را ارائه کرد.
شیخ «عبدالمهدی الکربلایی» نماینده مرجع عالی شیعیان عراق، در خطبه‌های نمازجمعه کربلا اظهار داشت که در عرصه سیاسی عراق سهمیه‌بندی‌های قومی و سیاسی باید پایان یابد، با فساد مبارزه شود و اصل شایسته‌سالاری و پاک بودن، ملاک اعطای مناصب دولتی باشد. وی پس از ارائه طرح ملی برای مرحله پس از آزادسازی موصل، در ارتباط با پیروزی ملت عراق در این شهر گفت: «آزادی موصل از دست تروریست‌های داعش، دستاورد بزرگ و موفقیت مبارک برای همه ملت عراق است.»
الکربلایی از نیروهای مسلح عراق و بسیج مردمی و همچنین از شهدا و زخمی‌های این عملیات نیز، تقدیر کرد.
نماینده آیت‌الله سیستانی در ادامه، بر ضرورت درس گرفتن از شرایطی که موجب شد داعش وارد عراق شود، تأکید کرد و خواستار تلاش برای عبور از بحران‌ها و حل مشکلات جاری عراق شد.
وی به همه هشدار داد که خشونت و تحریک قومی در رقابت‌های سیاسی با هدف کسب امتیازات بیشتر، نتیجه‌ای جز خونریزی بیشتر، تخریب کشور و افزایش دخالت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی نخواهد داشت و هیچ طرفی در این میان سود نخواهد برد، بلکه همگی خسران خواهند دید.
شیخ مهدی الکربلایی از دولت عراق خواست، براساس این اصل عمل کند که کلیه شهروندان عراقی از تمامی مذاهب و ادیان، در برخورداری از حقوق، با هم برابر هستند.
سایر رویدادها
* سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد، از یک میلیون آواره و فراری از شهر موصل، هنوز 825 هزار تن به این شهر بازنگشته‌اند.
* «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا می‌گوید هیچ مدرکی دال بر کشته شدن «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش در دست نداریم. پیش از این، داعش مرگ رهبر خود را اعلام کرده بود.
* کاخ سفید اعلام کرد، مذاکرات نمایندگان اربیل و بغداد با نظارت آمریکا، در مورد عقب انداختن زمان همه‌پرسی استقلال، آغاز شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.