آ اس : خورخه سمپائولی جدی‌ترین گزینه بارسلونا برای جایگزینی لوئیز انریکه

رسمی شدن جدایی انریکه ، نگاه‌ مسئولان بارسلونا را بیش از پیش به نیمکت سویا معطوف کرده است.
به گزارش فوتبال جهان ، باشگاه بارسلونا برای جایگزینی لوئیز انریکه که مطابق اعلام این مربی قراردادش را تمدید نخواهد کرد ، بیش از دیگر گزینه‌ها ، روی خورخه سمپائولی سرمربی آرژانتینی سویا متمرکز شده است.
به گزارش as ، جدایی انریکه از بارسا اگر تا دیروز یک گمانه زنی بود، حالا دیگر یک واقعیت است. لوچو رسما اعلام کرد که خسته شده و نیازش به استراحت ایجاب می‌کند که عطای کار در بارسا را به لقایش ببخشد. بازار شایعات پیرامون نام مربی آتی آبی اناری‌ها پیش این اعلام به اندازه کافی داغ بود و حالا با اعلام رسمی انریکه، داغ تر از همیشه شده است.
منبع ادعا می کند سران بارسلونا که از مدت‌ها قبل احتمال خروج انریکه در نظر داشتند، روی سمپائولی و والورده به عنوان دو گزینه نهایی به جمع بندی رسیده‌اند و در این میان شانس مربی آرژانتینی بسیار بیشتر است. سمپائولی در حال حاضر جدی‌ترین گزینه آبی‌اناری‌ها برای جایگزینی انریکه محسوب می‌شود. مربی خوش‌فکر آرژانتینی که نامش از مدت‌ها قبل روی میز مدیران بارسلونا بود.
کسی که بارها از اشتیاقش برای کار کردن با لیونل مسی گفته است، سبک بازی مورد علاقه‌اش شباهت فراوانی به خواسته هواداران بارسلونا دارد، یک مربی برون‌گرا، جذاب و پرانگیزه محسوب می‌شود و در نهایت هم رابطه خیلی خوبی با ستارگانی چون نیمار، ماسکرانو و البته، مسی دارد. همه هم از تاثیر نظر مسی در بارسلونا باخبرند. سمپائولی 56 ساله در این فصل با سویا عالی کار کرده و با حضور در رتبه سوم لالیگا، مسیرش برای صعود به جمع هشت تیم برتر اروپا را نیز هموار کرده است.
تیم سمپائولی در این فصل معمولا از سه سیستم مختلف 3-3-3-1، 4-2-3-1 و 4-4-2 استفاده می کند که بسته به شرایط تغییر خواهد کرد. رئیس سویا اخیرا فاش کردکه به سمپائولی پیشنهاد تمدید قرارداد داده اما این مربی صراحتا اعلام کرد حالا زمان مناسبی برای صحبت از آینده نیست. از این گذشته، بارسلونا هفته‌هاست بازی های سویا را دنبال می‌کند تا بیش از پیش با متدهای سمپائولی آشنا شود.

اگر سمپائولی را کنار بگذاریم ، ارنستو والورده و خوان کارلوس اونزوئه ، شانس‌های دوم و سوم مربی‌گری بارسلونا به شمار می‌روند. والورده شایستگی هایش را در بیلبائو ثابت کرده اما هیچ‌گاه به قبول هدایت بارسلونا علاقه‌ای نشان نداده است. اونزوئه نیز دستیار مورد اعتماد انریکه است و اگرچه شانس کمتری به نسبت دو گزینه دیگر دارد اما نمی توان نام او را از لیتس کنار گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.