تشییع پیکر پاک جانباز شهید ابراهیم عسکری در دُرچه ۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۶

تشییع پیکر پاک جانباز شهید ابراهیم عسکری در  دُرچه

   ۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫جانباز شهید ابراهیم عسکری‬‎
پیکر پاک جانباز شهید ابراهیم عسکری با حضور اقشار مردم درچه در این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.
جانباز شهید ابراهیم عسکری پس از 26 سال تحمل درد و رنج ناشی از جراحات هشت سال دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست. وی در سال 1360 و عملیات والفجر بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه سر مجروح اما به عنوان شهید مدت 27 ساعت در سردخانه نگهداری شده بود که با مشاهده عرق‌های داخل پلاستیک متوجه زنده بودن وی شده و بلافاصله او را به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار می‌دهند. شهید عسکری پس از بهبود دوباره به جبهه‌های جنگ مراجعه و مدت طولانی به نبرد با نیروهای بعثی عراق می‌پردازد و بر اثر ترکش خمپاره مجروح می‌شود. پیکر مطهر این شهید دیروز بعدازظهر از گلزار شهدای دینان تا گلزار شهدای ولاشان درچه تشییع و در کنار یاران شهیدش به خاک سپرده شد. از وی 4 دختر و یک پسر به یادگار مانده است. وی هنگام شهادت 56 سال سن داشت.

شناسایی 2 شهید تازه تفحص شده در مازندران
مدیرکل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: هویت شهید علی‌اکبر آویش و شهید کریم بهمنی که قرار بود در جمع 13 شهید خوشنام دفاع مقدس در استان تشییع شوند، شناسایی شد.
سرتیپ عبدالله ملکی افزود: شهید علی‌اکبر آویش فرزند رضا در عملیات کربلای چهار و در منطقه ام‌الرصاص به شهادت رسید و اهل شهرستان آمل هستند که به خانواده این شهید اطلاع داده شد و شهید کریم بهمنی فرزند رجبعلی در عملیات بدر به شهادت رسید که این شهید اهل شهرستان بابل هستند و براساس برنامه با دیگر شهدای گمنام در استان مازندران تشییع می‌شوند.به گزارش خبرنگار کیهان از ساری، در روز پنج‌شنبه هفته جاری مازندران میزبان 15 شهید گمنام دوران دفاع مقدس می‌شود و مراسم وداع با شهدای گمنام شامگاه دوشنبه 26 تیرماه در ساری برگزار می‌شود.
زمان تشییع پیکرها نیز روز پنج‌شنبه 29 تیرماه در شهرهای ساری، (ستاد سپاه کربلا و ستاد نیروی انتظامی) بابلسر، بلده، نور، هادی‌شهر و بندپی شرقی بابل، پدافند هوایی بابلسر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.