سرلشکر باقری: جزو قدرت‌های بزرگ موشکی دنیا هستیم۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

سرلشکر باقری:
 جزو قدرت‌های بزرگ موشکی دنیا هستیم
۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫سرلشکر باقری‬‎

رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقاط ضعف نظام سلطه در درگیری با ایران گفت: آنها فعلاً توان درگیری با ما را ندارند و البته ما هم قصد درگیر شدن با آنها را نداریم اما در رقابت دائمی با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه موشکی قرار داریم.
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح در نشست با فعالان عرصه علم و فناوری کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و پژوهش در کشور گفت: خداوند متعال را شاکریم که در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) و ایران اسلامی تنفس کرده و دینی داریم که بر فضیلت علم و دانش تأکید دارد.
وی افزود: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و رهبری امام خمینی(قدس‌سره) مبنای حرکت بزرگی در جهان شد و امروز آزادی خواهی و استکبارستیزی که در اقصی نقاط جهان شاهد آن هستیم، متأثر از صدور گفتمان الهام بخش انقلاب اسلامی ایران است.
رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه با عوض شدن دولت‌ها در آمریکا تغییری در ماهیت دشمنی آنها با ما رخ نداده بلکه بیشتر هم می‌شود، اظهار داشت: ما در یک رقابت دائمی با دشمنان در حوزه‌های مختلف به سر می‌بریم که بطور مثال توان موشکی ما به عنوان ابزاری بازدارنده به برکت حرکت جهادی دانشمندان بومی کشور به نقطه‌ای رسیده که امروز در زمره قدرت‌های مطرح دنیا در این عرصه هستیم.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: اینکه کشوری تحت تحریم بتواند در این سطوح فناوری وارد شده و با وجود فشارها و توطئه‌های دشمنان – که اگر ذره‌ای احتمال پیروزی در نبرد را بدهند دقیقه و ثانیه‌ای در تهاجم به این ملت تأخیر نمی‌کنند – به چنین توانی دست یابد اقدامی بزرگ و جهاد علمی است و ما امروز در عرصه‌های مختلفی همچون زمینی، دریایی، هوافضا، اطلاعات، امنیت، سایبر، پدافند و پدافند غیرعامل با دنیا در رقابت هستیم.
وی تصریح کرد: کشف و بهره‌برداری از صنایع و علومی که منشأ غربی دارند، در حوزه‌های فنی مرسوم و قابل درک است، اما در علوم انسانی ما اساسا نمی‌توانیم از محصولات و تولیدات آنها استفاده کنیم زیرا ماهیت نظام اسلامی و شیوه اداره جامعه ما با آنها متفاوت است و آنها در حوزه‌های علوم انسانی درصدد ترویج علوم و باورهای خود در کشور ما هستند که امری خطرناک بوده و ما باید هشیارانه مقابل آنها بایستیم.
رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه استفاده از روش‌های سنتی و روش‌های غربی عقب ماندگی و شکست را در پی دارد، گفت: راه حل جبران عقب ماندگی‌های علمی و تکنولوژی کشور از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیمودن راه‌های میان بر، ابتکار، ابداع و نوآوری است که بحمدالله در حوزه‌های دفاعی بخش زیادی از این مسیر را پیموده ایم که شاهد مثال بارز آن توان بازدارندگی و امنیت ایران اسلامی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.