صفار هرندی: تابلوی انقلاب در قیام ۱۹ دی روی دست قرار گرفت/ سرتیپ نقدی: چهل ساله شدن انقلاب نشان از ناکامی توطئه‌های دشمن دارد/ سردار ادیبی: پیروزی‌ ملت‌های سوریه و لبنان ثمره دفاع مقدس بود ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

صفار هرندی:
 تابلوی انقلاب در قیام 19 دی روی دست قرار گرفت
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

Image result for ‫صفار هرندی‬‎

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: تابلوی انقلاب اسلامی برای نخستین بار در قیام خونین 19 دی مردم قم بر سر دست‌ها گرفته شد و اگر این تصویر از انقلاب شکل نمی‌گرفت هیچ گاه قیام 29 بهمن تبریز و سایر قیام‌ها تا زدن تیر خلاص به رژیم پهلوی به وقوع نمی‌پیوست.
به گزارش ایرنا، محمدحسین صفارهرندی روز پنجشنبه در همایش بصیرتی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) قم اظهار داشت: اگر امروز در راستای حفظ انقلاب تلاش نکنیم اراده‌های خطرناکی تابلوها و تصویرهای واقعی انقلاب را به زیر کشیده و تابلوی معارض با آن را بالا خواهند برد.وی با تاکید بر ضرورت حفظ تابلوها و تصویرهای ایجاد شده ازانقلاب بیان داشت: تاکنون برای جایگزینی تابلوهای بدل به جای تابلوی اصلی انقلاب تلاش‌های زیادی انجام شده که نمونه آن حوادث دی ماه سال 96 بود، که مردم برخی از شهرهای کوچک با هدف مطالبه‌های معیشتی به خیابان آمدند اما دشمنان اسلام از این مسئله سوءاستفاده کردند.وی گفت: هدف از هیاهوهای سال گذشته پایین آوردن تابلوی 9 دی بود تا مبادا تصویر واقعی مردم تهران و دیگر شهرها که نشان دهنده اخلاص و رابطه تمام نشدنی درحال تزاید با اهل بیت (ع) است، بیش از پیش نمود عینی پیدا کند.وی با بیان اینکه 9 دی رابطه ناگسستنی مردم با رهبری نیز بود، گفت: اگر آشوب‌های پارسال می‌توانست با منویات پلید خط دهندگان آن عملی شود، در تاریخ هیچ نشانی از این روز باقی نمی‌ماند.عضو مصلحت نظام گفت: هر کدام از فتنه‌های سال‌های گذشته را که تعقیب می‌کنیم، هدف از طراحی آنها چیزی جز بدعت گذاری نبوده است.وی اظهار داشت: هر چه زمان می‌گذرد شعور و قدرت درک و فهم مردم نیز بیشتر شده و آنان رگه‌هایی از عناصر دغل باز و رند را می‌بینند.وی با بیان اینکه نیروهای انقلاب موظفند به تابلوی آن سرزده و اگر اصلاحی نیاز دارد آن را انجام دهند، گفت: همه کسانی که اعتبارشان از این مسیر گرفته شده نباید اعتبار خود را ذاتی کنند‌.صفار هرندی با ‌اشاره به وظایف خطیر روحانیت در مسیر انقلاب گفت: حوزه‌های علمیه همواره نقش راهبری و پیشتازی داشته و دارند و نگاه توده‌های مردم به آنها می‌باشد. این همایش به همت موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و سازمان بسیج فرهنگیان سپاه علی‌بن‌ابیطالب‌(ع) قم ترتیب یافته بود.


سرتیپ نقدی:
چهل ساله شدن انقلاب نشان از ناکامی توطئه‌های دشمن دارد

Image result for ‫سرتیپ نقدی‬‎

معاون اجتماعی و فرهنگی سپاه پاسداران گفت: رسیدن انقلاب اسلامی به چهل سالگی خود ناکامی توطئه‌های دشمن در طی این سال‌ها برای از بین بردن انقلاب و نظام ما را نشان می‌دهد.
سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی پنجشنبه شب در اجتماع بزرگ مردم قزوین به مناسبت چهل سالگی انقلاب در مسجد امام خمینی(ره) قزوین افزود: دشمن می‌خواهد به مردم ایران القاء کند که در حوزه اقتصادی و معیشتی به بن‌بست رسیده‌اند، اما هنوز از این موضوع غافل است که پیروزی در هر شکل با انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی خود قرار دارد و دستاوردهای ما طی 40 سال گذشته همواره ثابت کرده که نظام استکباری و سرمایه‌داری نتوانسته کوچکترین مانعی در مسیر توسعه و اعتلای نظام ما ایجاد کند. سردار نقدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همیشه به تنهایی از پس مشکلات خود برآمده است، تصریح کرد: انقلاب همواره از ابتدای پیروزی خود تاکنون تنها و یک تنه در مقابل هجمه‌های دشمن که در راس آنها آمریکا و اسرائیل جنایتکار قرار دارد، ایستادگی کرده است. وی به شهدای ترور انقلاب اسلامی‌اشاره کرد و یاد و خاطره آنان را گرامی داشت و گفت: بعد از انقلاب اسلامی، گروهک‌های ضد انقلاب از جمله لیبرالیست‌ها، کمونیست‌ها و حتی سلطنت‌طلب‌ها 17 هزار ایرانی را به شهادت رساندند و هدفشان براندازی انقلاب اسلامی بود، اما باز هم جریان انقلاب از این بحران‌ها عبور کرد و پیروز باقی ماند. سردار نقدی به توانمندی‌های ایران در حوزه انرژی، نیروی انسانی، علم و فناوری و نقدینگی مالی ‌اشاره کرد و اظهار داشت: کشور ما با داشتن بنزین، گاز، معادن مس، روی، تیتانیوم و فناوری علوم هسته‌ای و داشتن سلاح‌های پیشرفته دفاعی و نظامی مقام بالایی در منطقه دارد و دشمن از این ظرفیت‌ها می‌ترسد.
معاون اجتماعی و فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود مشکلات اخیر معیشتی در کشور را ناشی از نقدینگی‌های سرگردان دانست و گفت: وجود یک هزار و 700 میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در دست مردم که گاها در بازار سکه و ارز روانه می‌شود، تعادل اقتصادی جامعه را برهم زده و لازم است که در این حوزه شاهد تحرک مدیریت اجرایی کشور باشیم. سردار نقدی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ما را از دستاوردهای انقلاب غافل نمی‌کند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تحریم‌ها و هجمه‌های دشمن، در مسیر بالندگی و سربلندی قرار دارد.سردار ادیبی:
پیروزی‌ ملت‌های سوریه و لبنان ثمره دفاع مقدس بود

Image result for ‫سردار ادیبی‬‎

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: جوانان و رزمندگان ما در دفاع مقدس هیمنه کسانی که در طول تاریخ ملت ایران را تحقیر می‌کردند، شکستند و این یک دستاورد بزرگ بود و پیروزی ملت‌های سوریه و لبنان ثمره دفاع مقدس بود.
به گزارش تسنیم، سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور پنجشنبه شب در مراسم سی‌و‌دومین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج در مسجد پنبه‌چی تهران، با بیان اینکه در حوزه دستاوردهای دفاع مقدس باید تلاش کنیم و بگوییم که چه اتفاقی در آن دوران افتاد، گفت: باید به مسائل اجتماعی روزهای دفاع مقدس توجه کنیم. معمولا در حماسه‌ها و جنگ‌ها، فتح‌الفتوح به یک حادثه بزرگ نظام اطلاق می‌شود.وی افزود: در دوران دفاع مقدس ما این فتح‌الفتوح تعریفش متفاوت است. در عین اینکه پیروزی‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس را می‌دانیم، به مسئله فتح‌الفتوح دفاع مقدس که خلق جوانان مومن و باعظمت در آن دوران است، باید توجه کنیم. معمولا هرکشوری و هر سیستمی و هر نظامی اگر قرار باشد به الگوها و پیروزی‌های آینده دست پیدا کند لازم است به قهرمانان خودش توجه کند و الگوهای دست یافتنی روزهای دفاع مقدس الان در خدمت جوانان عزیز ما است. در طول تاریخ کشور ما به ندرت پیروزی‌های این چنینی کسب کردیم.سردار ادیبی با بیان اینکه در 200 سال گذشته این کشور، ما پیروزی نداشتیم، اظهار داشت: شما جریان قرارداد ترکمنچای را ببینید که چه سرنوشت سختی را به ملت ایران وارد کرد و آن قرارداد عمدتاً باعث ذلت ملت ایران شد اما در تاریخ دفاع مقدس وقتی نگاه می‌کنیم سرشار از حوادثی است که پیروزی ملت ایران را برای سیصدسال آینده تضمین کرد.دبیر ستاد مرکزی راهیان نور خاطرنشان کرد: جوانان و رزمندگان ما در دفاع مقدس هیمنه کسانی که در طول تاریخ ملت ایران را تحقیر می‌کردند، شکستند و این یک دستاورد بزرگ بود که نباید از آن غفلت کرد. جوانان ما در آن مقطع تاریخ یک انسان طراز مومن انقلابی را که می‌توانست بارهای سنگین را از دوش ملت بردارد خلق کردند.وی با‌اشاره به وحدت و انسجام همه ملت در دوران جنگ، گفت: همه اقوام و گویش‌ها و مذاهب در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند. زیرا محور دفاع مقدس خدا، اسلام و اهل‌بیت بود و اگر نگاه به سمت آنها باشد قطعا هیچ تفرقه‌ای نیست. افق و نگاه جوانان ما در دفاع مقدس به سمت خداوند متعال و به سمت پیشرفت و تعالی بود و این را نباید از دست داد. باید افق نگاهمان را به افق شهدا پیوند بزنیم و نباید بگذاریم آرمان‌های انقلاب آهسته آهسته در بین ما از بین برود. سردار ادیبی با تاکید بر اینکه دشمن برای امسال برنامه‌ریزی کرده بود تا چهلمین سال پیروزی انقلاب را نبینیم، گفت: در رسانه‌هایشان تلاش کردند موفق به دیدن چهلمین سال نشویم. علیرغم مشکلاتی که داریم و باید بر این مشکلات فائق بیاییم و برتری ایجاد کنیم اما از راهبردهای اصلی انقلاب هیچگاه خارج نشدیم.
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با استکبار در بین ملت‌های منطقه به‌واسطه الگوهای دفاع مقدس صورت گرفت. در سفری به سوریه و لبنان با برخی مردم که صحبت می‌کردیم می‌گفتند ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی موجب شد ما نجات پیدا کنیم؛ نه بخاطر کمک‌های ما بلکه با ایجاد روحیه خودباوری و انگیزه مقاومت. نجات سوریه و لبنان و یمن ثمره دفاع مقدس بود و باید از این میراث بزرگ پاسداری کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.