فریب مخالفان ترامپ را نخوریم

کبری آسوپار

این روزها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در ایران تصاویر و خبرهای مخالفت مردم آمریکا با دستور رئیس‌جمهور جدیدشان بازنشر و دست به‌دست می‌شود؛ حرکتی ذوق زده و از سر احساسات. بسیاری از ایرانی‌ها توجه ندارند که مخالفت با قانون ممنوعیت صدور ویزا ابزار تسویه‌حساب‌ داخلی آمریکایی ها شده و بهانه لازم را ایجاد کرده تا مخالفان ترامپ فضایی برای ابراز وجود خود و تخطئه ترامپ به‌دست بیاورند. آنها می‌خواهند با ترامپ مخالف باشند، هر کاری که بکند و حالا بهانه لازم جور شده است. در واقع آنها طرف ایران نیستند، بلکه صرفاً می‌خواهند با ترامپ مخالف باشند. ما نباید از بهانه قرار دادن ایران براى تسویه‌حساب‌هایی سیاسى درونی آمریکا استقبال کنیم!

مخالفان ترامپ کسانی هستند که علاقه‌مند بودند کلینتون، هم حزبی اوباما رئیس‌جمهور شود. آنها می‌خواهند بگویند ما اهل تعامل با دنیا بودیم و آمریکای زمان ما لطیف و عاقل و آمریکای زمان ترامپ خشن و نادان است. واقعیت اما اینها نیست. همین مخالفان ترامپ، طرفدار اوبامایی بودند که داعش حاصل سیاست‌های دولت اوست. تحریم‌های سخت علیه ایران، پیش بردن پروژه‌های ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی، ممنوعیت صدور ویزا براى کسانی که به ایران سفر کرده‌اند و... حاصل دوران ریاست جمهوری اوست. در واقع این تصویر از ایران به عنوان کشوری خطرآفرین و تروریست پرور را اوباما ساخته است. این روزها هم ترامپ پای قانونی را امضا کرده که قرار گرفتن نام ایران در آن، در دوران اوباما روی داده است.

حالا هم آمریکا تغییری نکرده است و ایرانیان نباید تحت تأثیر مخالفت‌های این روزهای آمریکایی‌ها با ترامپ قرار بگیرند. اگر آنگونه که مخالفان ترامپ می‌خواستند، هیلارى کلینتون رئیس‌جمهور شده بود، باز هم تحریم‌هایی جدی‌تر علیه ایران وضع می‌شد، فقط آنقدر نرم که شاید بسیاری از ایرانیان اصلاً متوجه نمی شدند از کجا خورده‌اند! ترامپ تازه آمده، اما تحریم های ایران کار امروز نیست...

آمریکای ترامپ همان آمریکایی است که اوباما و کلینتون ساختند، فقط کمی بی‌پرواتر، بی‌نقاب‌تر و بی‌رودربایستی‌تر. فریب نقابی را که آمریکای مخالف ترامپ بر چهره زده، نخوریم و درگیر دعوای سیاسی داخلی آمریکا نشویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.