نظر شورای نگهبان درباره انتخابات را فصل‌الخطاب می‌دانم امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی شورا رسیدگی کند ۱۰ / ۰۳ / ۱۳۹۶

واکنش حجت‌الاسلام رئیسی به تایید صحت انتخابات:
نظر شورای نگهبان درباره انتخابات را فصل‌الخطاب می‌دانم
 امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی شورا رسیدگی کند
   ۱۰  / ۰۳ / ۱۳۹۶

نتیجه تصویری برای حجت‌الاسلام رئیسی


حجت‌الاسلام رئیسی در واکنش به تایید صحت انتخابات گفت: اینجانب نظر شورای محترم نگهبان درباره انتخابات را فصل الخطاب می‌دانم و امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی آن شورا به طور جدی رسیدگی کند.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس‌از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، با انتشار پیامی تاکید کرد: اینجانب نظر شورای محترم نگهبان درباره انتخابات را فصل الخطاب می‌دانم و امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی آن شورا به طور جدی رسیدگی کند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را در دست دارد توانسته بود برای اولین بار به رقیبی قدرتمند با 16 میلیون رای در مقابل رئیس‌جمهور مستقر مطالبات مردم و محرومین را نمایندگی کند. ایشان قبلا با ارسال اسناد زیادی، به تخلفات گسترده از سوی دولت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1396 اعتراض داشت.
مسائلی نظیر نرساندن تعرفه به برخی از مراکز، فرستادن تعرفه‌های بدون مهر، نرسیدن تعرفه به برخی روستاها، درهای برخی مراکز رای‌گیری که با تاخیر باز شده بود، تخلف آشکار برخی وزیران، معاونان رئیس‌جمهور، استانداران و فرمانداران و... از جمله تخلفات دولت در روز برگزاری انتخابات است.
اعتراض نجیبانه شورش وقیحانه
در فاصله 8 ساله در تاریخ ایران اتفاقات مشابهی روی داد اما نتایج مشابه حاصل نشد.
اعتراضات حجت‌الاسلام رئیسی از ابتدای روز برگزاری انتخابات به صورت مستدل به مجریان انتخابات اعلام شد و خواستار جلوگیری از روند اشتباه شدند. بعد از پایان انتخابات و اعلام نتایج هم، همه تخلفات گسترده و عظیم مجریان انتخابات به صورت مستدل و در چند جلد به شورای نگهبان ارائه شد.
از سوی دیگر، مدعیان اصلاحات که در سال 88 از میرحسین موسوی حمایت کردند، هرگز نتوانستند نتایج انتخابات آن سال را بپذیرند. بیش از 85 درصد از واجدین شرایط رای دادن به پای صندوق‌های رای آمدند و حماسه بی‌نظیری را رقم زدند اما شیرینی و حلاوت آن انتخابات با اتفاقات پس از اعلام نتایج، به کام ایرانیان تلخ شد.
فتنه گران سال 88 در مقابل در خواست‌های مکرر نظام برای پیگیری اعتراضات از طرق قانونی سرباز می‌زدند و از ارائه اسناد خودداری می‌کردند. چرا که در واقع هدف‌گذاری دیگری داشتند و تقلب اسم رمز آشوب بود. جریانی که در حال برگزاری انتخابات در یک نشست خبری اعلام پیروزی می‌کند، اهدافش مشخص است.
به گزارش جهان، از سال 88 تا 96، هشت سال می‌گذرد و مدعیان اصلاحات از نحوه تمکین جریان اصولگرا به نتایج حیران هستند. با تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان قانون اساسی، مشخص شد که با وجود این تایید، حجم تخلفات اثبات شده بسیار بالاست اما با این وجود در نتیجه انتخابات تغییری ایجاد نمی‌کند. در عین حال قوه قضاییه به عنوان مرجع نهایی رسیدگی به تخلفات در نظر گرفته شده تا همه مراحل اعتراضات و بررسی شکایت‌ها از مسیر قانون بگذرد. این تجربه به مدعیان اصلاحات ثابت می‌کند که می‌توان معترض بود و نتایج را مورد شکایت قرار داد ولی تمامی این موارد و کنش‌ها می‌تواند از مسیر قانونی و تعیین شده در قانون اساسی طی شود بدون اینکه به ثبات و امنیت کشور آسیبی وارد شود و در عین حال انتخابات پرشور 80 درصدی به پشتوانه‌ای برای اقتدار و پرستیژ بین‌المللی نظام تبدیل گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.