وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اجماع ملی در توسعه پیام‌رسان‌های داخلی وجود دارد ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
اجماع ملی در توسعه پیام‌رسان‌های داخلی وجود دارد 
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در اینکه با حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی اتفاقاتی بیفتد که به توسعه آنها منجر شود، یک اجماع ملی وجود دارد.
سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص جلسه مرکز ملی فضای مجازی در مورد پیام‌رسان‌های داخلی دارای بیش از یک میلیون عضو، گفت: این جلسه از سوی مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد و من به عنوان سخنران در این جلسه حضور داشتم.
وی افزود: در اینکه با حمایت از پیام رسان‌های داخلی اتفاقاتی بیفتد که به توسعه آنها منجر شود، یک اجماع ملی وجود دارد. در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی نیز  این تحلیل مطرح شد که در مقطع فعلی، فضای مجازی شبیه انقلاب صنعتی یک دوره تمدنی جدیدی را آغاز کرده است و اگر بتوانیم در این دوره حضور فعال‌تری در فضای مجازی داشته باشیم، عملاً نقش بیشتری در این دوره جدید تمدنی ایفا خواهیم کرد.
به گزارش مهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فضای مجازی فضایی بسیار متنوع با حوزه‌های گوناگون زیرساختی و کارکردی است، بیان داشت: اینکه به پیام‌رسان‌های داخلی کمک شود تا بتوانیم در مقطع تمدنی فعلی، فضای داخلی را توسعه دهیم، یک رویکرد جدی و قابل توجه در مجموعه نظام است.
صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در نهایت تلگرام فیلتر می‌شود یا خیر، اظهار داشت: برای این موضوع مراکز تصمیم‌گیری وجود دارد که در نهایت آنها تصمیمات لازم را اتخا‌ذ می‌کنند، برگزاری جلساتی نظیر جلسه شب گذشته(سه‌شنبه شب) بیشتر با نگاه پیگیری و حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی انجام می‌شود.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اظهارات برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر قطعی شدن فیلترینگ تلگرام، تأکید کرد: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت بررسی لایحه نظام جامع رسانه‌ای نیز تصریح کرد: این لایحه مجدداً در کمیسیون فرهنگی دولت مطرح و در اختیار افکار عمومی و اعضای رسانه و مطبوعات قرار گرفته است و قرار است که تا آخر فروردین در این زمینه به جمع‌بندی نهایی برسیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.