کیهان را به خاطر دفاع از مظلوم توقیف کردند؛ درمقابل لگد مال شدن خطوط قرمز نظام سکوت مطلق ! ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

عضو تیم مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای:
کیهان را به خاطر دفاع از مظلوم توقیف کردند؛
درمقابل لگد مال شدن خطوط قرمز نظام سکوت مطلق !
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

Image result for ‫علی باقری‬‎

علی باقری گفت‌: جای تعجب است که دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی که روزنامه کیهان را به خاطر تیتری که مبین دفاع از یک ملت مظلوم بود با توجیه ضدامنیت ملی، در کوتاه‌ترین زمان توقیف کردند، اما همین دستگاه‌ها در مقابل لگدمال کردن علنی خطوط قرمز نظامی و دفاعی کشور و به چالش کشیدن امنیت ملی سکوت مطلق کرده‌اند.
علی باقری عضو تیم مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای کشورمان عصر دوشنبه در همایش دانشجویی «تجربه اعتماد» در دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: در شرایطی که کشور در گذر از پیچ تاریخی است که سرنوشت کشور را برای آینده بلندمدت تعیین خواهد کرد، دشمن در تلاش است تا ملت ایران را از برخورداری از توانمندی‌های ملی محروم کرده و یا این توانمندی‌ها را به شدت تضعیف نماید تا از این طریق مؤلفه‌های قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران از بین رفته و یا دست کم بی‌اثر شود.
 باقری تصریح کرد: این امر که دشمن به دنبال از بین بردن مؤلفه‌های قدرت ملی است جای تعجب ندارد، اما هم سویی، هم‌آوایی و همگامی برخی مدعیان روشنفکری داخلی با دشمن و در عین حال سکوت برخی مدعیان انقلابی‌گری در قبال این هم‌آوایی و همگامی هم جای تعجب دارد و هم موجب تأسف است. عضو تیم مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای خاطرنشان کرد: توانمندی‌های دفاعی و نظامی هر کشور ناموس آن ملت است، و هیچ ملت باغیرتی حاضر نیست درباره ناموس خود با بیگانگان مذاکره و یا معامله کند. کسانی که با قلم و زبان خود برای پذیرش مطالبات متجاوزانه دشمن زمینه‌سازی کرده و ایجاد محدودیت در توانمندی‌های دفاعی را به عنوان یک هنجار در افکار عمومی جلوه می‌دهند، نباید درباره انقلابی بودن آنها بحث کرد، بلکه درباره اصالت ایرانی آنها باید تردید داشت، چون هیچ ایرانی باغیرتی حاضر نمی‌شود که توان دفاعی خود را به دشمن آشکار واگذار نماید.
 باقری اظهار داشت: مگر خون شهید حججی در قلم‌های دانشجویان ما جاری نیست که در مقابل انهدام دستاوردهای امام و شهدا قلم‌ها را غلاف کرده و مهر سکوت بر دهان‌ها زده‌اند؟ دانشجویان باید با قلم‌های روشنگر خود افکار اعتمادکنندگان به دشمن و وابستگان به بیگانگان را که برای پیشبرد اهداف دشمن در داخل زمینه‌سازی می‌کنند با استدلال و منطق افشا کنند و ثابت نمایند که این افراد نه تنها بویی از انقلاب نبرده‌اند و هیچ نسبتی با غیرت ملی ندارند، بلکه هیچ درک و فهم درستی از امنیت ملی و قدرت ملی هم ندارند. معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: جای تعجب است که دستگاه‌هایی اجرایی، قضایی و امنیتی که به خاطر تیتر یک روزنامه که مبین دفاع از یک ملت مظلوم بود با این توجیه که ضدامنیت ملی است، در کوتاه‌ترین زمان اقدام کردند و روزنامه کیهان را به مدت دو روز توقیف نمودند، اما همین دستگاه‌ها در مقابل لگدمال کردن علنی خطوط قرمز نظامی و دفاعی کشور و به چالش کشیدن امنیت ملی سکوت مطلق کرده‌اند.
 وی افزود: چرا روزنامه‌ای جرأت می‌کند که پذیرش محدودیت‌های نظامی مورد نظر دشمن را در داخل توجیه و ترویج کند؟ آیا این برخلاف صریح امنیت ملی نیست؟ آیا فرمانده کل قوا صریحاً مذاکره درباره موضوع موشکی را رد نکردند؟ چرا دستگاه‌های مسئول در مقابل تعدی به فرمان فرمانده کل قوا سکوت کرده‌اند؟ چرا در قبال این اقدام مخل امنیت ملی اقدام بازدارنده انجام نمی‌شود؟
 عضو تیم مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای گفت: از طنزهای تلخ دوران ما این است که کسانی که سینه چاک توسعه غربی هستند، برای تحمیل محرومیتها و محدودیت‌های هسته‌ای که دربرجام متجلی شد، جشن می‌گیرند و امروز با پررویی کامل برای توانمندی نظامی کشور بر اساس خواست دشمن نسخه می‌پیچند! اینها کسانی هستند که سقف توسعه در ایران را در حد تولید پراید می‌دانند و توان فهم پیشرفتی فراتر از تولید پراید را تصور هم نمی‌توانند بکنند،
 باقری در پایان تصریح کرد: توسعه مورد نظر کسانی که برجام را یک پیروزی می‌دانند در حدی است که امروز در دانشگاه‌های کشور به طور رسمی بخشنامه می‌کنندکه دانشجویان و اساتید حتی حق فکر کردن در زمینه‌های مرتبط با هسته‌ای را ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.